Програма Громадської організації «Спілка юристів Одеської області»

Ми учасники Громадської організації «Спілка юристів Одеської області» об’єднуємо свої зусилля для досягнення спільної мети – розвиток громадянського суспільства, захист прав і свобод людини, реалізація права кожного на активну участь у розвитку держави. Наші цінності: Справедливість, Порядок, Законність і Свобода. Ми маємо намір зробити все, що знадобиться для досягнення поставлених цілей і наша програма є наочним посібником для реальних дій.

Громадянське суспільство.

Кожен громадянин має як права, так і обов’язки. Там де починається право одного громадянина, закінчується право іншого. Громадяни повинні брати активну участь в управлінні громадськими справами, контролювати дії влади. Якісний контроль за владою і досягнення її відповідальності перед громадянином досягається виключно шляхом громадського контролю. Ми повинні всіляко розвивати самоорганізацію громадян її активну участь у громадському житті, залучати громадян до управління громадськими справами як шляхом інформаційного впливу на державні органи, так і безпосередньою участю в поліпшенні правової свідомості населення України.

Свобода.

Тільки вільна людина може повною мірою реалізувати свої права на території нашої країни. У кожного повинна бути можливість вибирати згідно своїх бажань, інтересів і цілей. Наше завдання розвивати правову культуру громадян. Кожна людина повинна мати можливість для забезпечення гідного рівня життя для себе і для своєї сім’ї.

Справедливість.

«Справедливість без компромісів», один з основоположних принципів нашої організації. Ми хочемо побудувати в Україні справедливе суспільство, в якому забезпечена висока ступінь соціального захисту, де створені рівні можливості для всіх.

Порядок.

Досягнення положення в суспільстві, при якому закони та інші розпорядження влади неухильно виконуються, а влада несе повну відповідальність за економічний розвиток суспільства, захист прав і свобод громадян.

Політична освіченість.

Ми не ставимо перед собою мету обмежити політичну освіченість громадян, і вважаємо за необхідне задекларувати принцип політичної освіченості учасників нашої Громадської організації. Це означає, що участь у Громадській організації не обмежує наших учасників і не забороняє їм брати участь в інших громадських організаціях чи політичних партіях. Для нас головним є дійсне бажання учасника перетворити наше суспільство на краще, а також активна участь у розвитку організації.

Постійний розвиток.

Громадська робота повинна доповняться активною участю в діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування. Ми налаштовані на активну участь у виборах різного рівня, лише об’єднавши зусилля можна повною мірою досягти поставлених цілей.