Допомога при народжені дитини у 2015 році

16902679.jg1au80f20.W665

Допомога при народженні дитини передбачає виплату матеріальної допомоги державою для більш легкого виховання малюка. Виплати передбачаються на певний термін і до досягнення дитиною 18 років (повноліття).

Право на допомогу при народженні дитини надається будь-якому члену сім’ї, несамперед одному з батьків дитини, опікуну, за умов постійнойного проживання разом з дитиною.

Для того щоб отримати матеріальну допомогу, в першу чергу треба звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) з необхідним переліком документів. А саме:

1) Паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

2) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається у довільній формі, із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини;

3) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Особи, що звернулися за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей (народжених до 30 червня 2014 р.), подають копії свідоцтв про народження кожної дитини, яка враховується під час визначення розміру допомоги.

Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.

Крайній термін подачі необхідних для таких виплат документів – дванадцять місяців з того моменту, коли народився конкретна дитина. Документи подаються особою самостійно. Якщо за станом здоров’я або інших поважних причин особа не має змоги подати документи самостійно, за наявності письмової заяви збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу.

Хочу звернути увагу на те, що документи, які було подано в державний орган для призначення та здійснення державної виплати розглядаються протягом 10 днів з дня звернення.

УВАГА! Відповідно до ст.11 ч.5 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» у разі народження (встановлення опіки) двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину.

Відносно розміру допомоги при народженні дитини встановлюється законодавчо в обов’язковому порядку. Щороку дана програма обов’язково реформується враховуючи бюджет держави. Допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини.

Увесь перелік по датам народження дітей, в якому обчислюється сума матеріальної допомоги роз’яснюється у пункті 13 Постанові Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»

Згідно до Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» матеріальна допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014 р., надається у розмірі 41 280 гривень.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Звертаю увагу на те, якщо на 30 червня 2014 року для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців призначається допомога додосягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень.

Якщо ви звернулись за інформацією щодо виплат на народжену дитину чи за видачею документів до відповідних державних органів, вони повинні відреагувати у встановлений строк, в іншому випадку вони несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Приклад розрахунку:

Періоди 2015 року

Загальна сума допомоги (грн.)

Разова(перша) виплата при народженні дитини

(Грн.)

Наступні виплати(протягом 36 місяців), грн

1-12 місяці

13-24 місяці

24-36 місяці

01.01.2015р.-31.12.2015р.

На 1 дитину

41280,00

10 320,00

860,00

860,00

860,00

На 2 дитину

На 3 та наступну дитину

Надія Беляєва

Приєднайся до групи в контакті – дізнайся більше про свої права!Залишити коментар


× 7 = forty two