Допомога при народженні дитини в 2017 році.

Помощь при рождении ребенка в 2017 году

Сьогодні ми поговоримо на тему отримання допомоги для батьків при народженні дитини.

Всі ваші коментарі, побажання або питання ви можете залишити внизу, під цією статтею.

Хто може отримати допомогу?

Відповідно до ст.10 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”

Право на допомогу надається одному з батьків дитини (піклувальнику), який постійно проживає разом з дитиною.

Одноразова допомога, призначена піклувальнику, вважається власністю дитини.

Умови призначення допомоги при народженні

Ст. 11 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” говорить,

допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки.

Що потрібно, щоб отримати допомогу?

Для призначення допомоги при народженні дитини потрібно звернутися до органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення:

- паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

- свідоцтва про народження дитини.

Дані документи подаються одним із батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина. Заяву потрібно писати за формою, встановленною центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, і копія свідоцтва про народження дитини.

Важливо! Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше, 12 місяців з дня народження дитини

За яких умов виплата при народженні дитини зупиняється:

  1. позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

  2. відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

  3. тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

  4. припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

  5. нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем

  6. допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

Розмір допомоги у 2017 році

У 2017 році допомога при народженні дитини призначається в розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Важливо! Особам, які на 30 червня 2014 мали право на отримання допомоги при народженні дитини в розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців, призначається щомісячна допомога в розмірі 130 гривень, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Важливо! У разі народження двох і більше дітей, допомога призначається на кожну дитину.

Приєднайся до групи в контакті – дізнайся більше про свої права!



Залишити коментар


5 × = twenty