Право на державну допомогу на дітей одиноким матерям в Україні 2017 рік

Помощь матерям одиночкам 2017

У даній статті ми розповімо вам як і хто може отримати допомогу . Якщо у вас виникнути будь – які питання залишайте їх у коментарях.

Хто може отримати право на допомогу в 2017 році?

Відповідно до ст. 18- 1 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави , за умови його легалізації в установленому законодавством порядку. (Рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матері) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини.

Також право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) маємо мати (батько) дітей, в разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати кормільщіка або соціальну пенсію.

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися або були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

Якщо дружина, яка має дітей від особи, з якою вона не була в шлюбі і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає та виховує дітей, право на отримання допомоги, встановлене на дітей одиноким матерям, не має . При реєстрації шлюбу з особою, з якою вона проживає і виховує дітей, допомога на дітей, народжених від цієї людини, не призначається.

Важливо! Допомога на дітей одиноким матерям не призначається у разі перебування дитини на утриманні в інтернатних закладах за рахунок держави

Який розмір допомоги можна отримати в 2017?

Згідно ст. 18-3 Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Важливо! Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків призначається на кожну дитину.

Тобто допомога надається у випадках, сіли різниця між середньомісячним доходом сім’ї і прожитковим мінімумом для дитини, по суті допомогу дитині залежить від доходів сім’ї за 6 місяць після звернення.

Прожитковим мінімум на дитину в 2017 році

                                                      01.01.2017      01.05.2017      01.12.2017

дітям до 6-ти років                   1355 грн          1426 грн         1492 грн

дітям від 6 до 18 років             1689 грн          1777 грн          1860 грн

дітям від 18 до 23 років           1600 грн          1684 грн         1762 грн

Ви можете спробувати розрахувати свій дохід.

Приклад розрахунку:

Якщо сім’я складається з 2 чоловік (1 дитина – віком 10 років, а мама є самотньою), середньомісячним дохід 2500 грн – на всю сім’ю.

Тому на 1 людину, середньомісячним дохід становитиме: 2500/2 = 1250 грн

На дитину віком 5 років, розмір допомоги становитиме  (Показник в таблиці – прожитковий мінімум): 1777 – 1250 = 527 грн

Тобто на свою дитину, мама буде отримувати 527 грн, все 6 місяців.

Умови за якими виплата допомоги скасовується або припиняється:

Згідно ст. 18- 4 Виплати самотнім матерям (батькам) припиняється у випадках:

1. позбавлення отримувача допомоги батьківських прав

2. позбавлення отримувача допомоги волі згідно наказу суду

3. скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним

4. надання неповно літньої особі повної цивільної дієздатності у випадках передбачених законом

5. реєстрації дитиною шлюбу до досягнення 18 – ти років

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі:

1.временного влаштування дитини на повне державне утримання;

2. відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

3. тимчасового працевлаштування дитини.

У разі припинення дії обставин, передбачених частиною другою цієї статті, виплата допомоги поновлюється за письмовою заявою одержувача допомоги до органу, що призначає допомогу, з місяця, наступного за місяцем, в якому припинилася дія зазначених обставин.

Припинення або призупинення виплати допомоги здійснюється на підставі відомостей про обставини, зазначених у частинах першій та другою цієї статті, з місяця, наступного за місяцем, в якому було виявлено зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомога

Які документи потрібно готувати, щоб отримати допомогу?

1) заяву про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини в актовому записі про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка про проживання дитини з матір’ю, видана за місцем проживання сім’ї. У разі неможливості отримати таку довідку орган праці та соціального захисту населення здійснює обстеження сім’ї за місцем проживання і складає акт із зазначенням факту проживання дитини з матір’ю. У разі якщо дитина вчиться за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про проживання дитини з матір’ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини.

Куди йти за призначенням допомоги?

Процедура оформлення соціальної допомоги одиноким матерям здійснюється органами праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Для отримання допомоги за місцем фактичного проживання необхідно надати довідку про неодержання зазначеної допомоги за місцем реєстрації.

Приєднайся до групи в контакті – дізнайся більше про свої права!



Залишити коментар


− eight = 1