Санкції за несплату аліментів

alimenty-na-rebyonka-v-ukraine-raschyot-summy-i-poryadok-nachisleniya

В Україні вступив в силу закон проти тих, хто не сплатив аліменти. Якщо боржник не платив аліменти протягом трьох місяців, один з батьків, який виховує дитину може подати заяву про те, що боржник ухиляється від сплати. В цей же час прізвище неплатника вноситимуть у відповідний публічний реєстр. Коли сума несплачених аліментів перевищить суму за півроку, до боржника застосують обмеження до моменту виплати грошей:
1. заборона на виїзд за кордон  
2. заборона на керування автомобілем    
3. заборона на користування вогнепальною, мисливською, пневматичною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами не смертельної дії     
4. заборона на право полювати.
Не будуть обмежувати в праві водити авто, тільки якщо боржник:     
1. заробляє гроші, використовуючи автомобіль     
2. доглядає інваліда I або II групи     
3. проходить строкову військову службу або покликаний під час мобілізації, бере участь в АТО.

Крім того, введено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 120 до 240 годин. Не будуть призначені суспільно корисні роботи інвалідам I або II групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років і чоловікам старше 60 років. Що саме буде робити порушник – визначить орган місцевого самоврядування. За роботу порушнику будуть нараховувати плату не меншу за мінімальну. Ці гроші підуть на погашення заборгованості з виплати аліментів. У разі ухилення від виконання суспільно-корисних робіт, їх можуть замінити на арешт термін якого визначається за принципом 1 день = 15 годин роботи. Разом з тим, термін не може бути більше 15 діб.
Той з батьків, хто піклується про дитину, сам вирішує питання про виїзд дитини за кордон для лікування, навчання, відпочинку. Але для цього потрібна довідка про те, що другий з батьків більше 6 місяців не платить аліменти.

11

 

 

Приєднайся до групи в контакті – дізнайся більше про свої права!Залишити коментар


× 4 = twenty eight