Суд може скасувати незаконну передачу у власність земельних ділянок, що перебувають у прибережній смузі

x_3c0aeb0e

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 10 червня 2015 року прийняв постанову по справі № 6-162цс15.

Предметом даної справи був спір про визнання протиправними та скасування розпоряджень, визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації, визнання недійсними договорів купівлі-продажу та зобов’язання вчинити дії.

У постанові ВСУ зазначив, що прибережна захисна смуга – частина водоохоронної зони визначеної законодавством ширини вздовж річки, моря, навколо водойм, на якій встановлено особливий режим. Існування прибережних захисних смуг певної ширини передбачено нормами закону (стаття 60 ЗК, стаття 88 ВК).

Суд вважає, що при наданні земельної ділянки необхідно виходити з нормативних розмірів прибережних захисних смуг, встановлених статтею 88 ВК, та орієнтовних розмірів і меж водоохоронних зон, які визначаються згідно з постановою Кабміну від 08.05.1996 № 486.
Надання у приватну власність земельних ділянок, які перебувають у прибережній захисній смузі, без урахування обмежень, зазначених у статті 59 ЗК, суперечить нормам статей 83, 84 ЗК.

А якщо правовий акт індивідуальної дії органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси територіальних громад чи окремих осіб, він може бути скасований у судовому порядку.

Джерело: ВСУ

Приєднайся до групи в контакті – дізнайся більше про свої права!Залишити коментар


× 7 = twenty eight